0     سبد خرید
FA | EN

گوگل امروز - 6 می 2015 - از تحول بزرگی در ابزار وب مستر خود رونمایی کرد. این شرکت ابزار Search  Analytics را جایگزین Search Queries کرد.

ابزار Search Queries به متخصصان سئو این امکان را می داد تا متوجه شوند در اثر جستجوی یک عبارت خاص در گوگل، سایت آن ها چند بار ظاهر شده است. این ابزار گوگل قابلیت نمایش چند پارامتر محدود مانند تعداد دفعات ظاهر شدن سایت در نتیجه جستجوی عبارت خاص، تعداد کلیک در اثر نمایش این نتیجه، وزن کلیک بر تعداد نمایش (بر حسب درصد) و جایگاه نمایش سایت در نتایج جستجو را داشت.

Search  Analytics تغییرات زیادی نسبت به Search Queries داشته است، در واقع بسیار کامل تر و جامع تر شده است و از این پس امکان تحلیل های بهتری را برای متخصصان سئو و همچنین مدیران فروش و بازاریابی شرکت ها فراهم کرده است.

امکاناتی که در این ابزار تعبیه شده اند عبارتند از:

مشاهده نتایج جستجو ها بر اساس صفحات سایت که امکان فیلتر کردن گزارش بر اساس پارامتر های URL را نیز داراست، یعنی می توان به گوگل گفت که تنها URL هایی که واژه ای خاص را در خود دارند، نمایش بدهد و یا بالعکس و یا اینکه دقیقاً نتایج URL خاصی را نمایش بدهد.

مشاهده نتایج جستجو ها بر اساس کشور جستجو کننده که این بخش نیز دارای امکان فیلترینگ برحسب کشور و همچنین امکان مقایسه جستجوهای صورت گرفته توسط دو کشور خاص می باشد.

مشاهده نتایج جستجو ها بر اساس دستگاه های مورد استفاده (کامپیوتر، تبلت، موبایل). این بخش نیز شامل فیلترینگ بر حسب دستگاه و همچنین مقایسه جستجوهای دو نوع دستگاه خاص می باشد.

مشاهده نتایج جستجوها بر اساس نوع جستجو: وب، تصویر و یا ویدئو. این بخش نیز دارای فیلترینگ و مقایسه می باشد، به طور مثال می شود جستجوهای تصویر و همچنین جستجوهای وب را با هم مقایسه کرد و متوجه شد بر اساس یک پارامتر جستجوی خاص، چند بار تصاویر سایت ظاهر شده است و چند بار صفحات وب سایت.

همچنین به بخش تاریخ، امکان مقایسه اضافه شده است و می توان دو بازه زمانی متفاوت را مورد بررسی قرار داد، مثلاً بررسی سه ماه اول سال 2015 با سه ماه اول سال 2014

قدیمی ترین بخش ابزار یعنی بخش Queries هم از قافله عقب نمانده است و به امکانات فیلترینگ و مقایسه دو رشته مورد جستجو، مجهز گردیده است.

 

احتمالاً Google Search  Analytics تحول بزرگی در علم سئو خواهد بود و از این پس مهندسی سئوی وب سایت دقیق تر انجام خواهد شد. 

Contact Us