0     سبد خرید
FA | EN

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ذخیره سایت‌ها استفاده از بخش بوک‌مارک در مرورگرهای مختلف است، اما گوگل در نسخه 42 از مرورگر کروم خود تحولی در این بخش داد و نسخه جدید برنامه مدیریت بوک مارک خود را معرفی کرد، نسخه ای که خیلی زود کاربران را عصبانی کرد و باعث شد گوگل از نسخه 43 از نرم افزار قبلی استفاده نماید.

برنامه google bookmark manager

 

بوک‌مارک‌ها شامل همان سایت‌هایی می‌شود که به‌عنوان سایت مورد علاقه‌ شما نشانه‌گذاری شده و در مرورگر ذخیره شده ‌است تا بتوانید براحتی به آنها مراجعه کنید. مرورگر کروم نیز مانند دیگر مرورگرها به بخش مدیریت بوک‌مارک‌ها مجهز است و نشانه‌ سایت‌های بوک‌مارک شده در این مرورگر نیز ستاره‌‌خوش‌رنگی است که در سمت راست نوار آدرس به چشم می‌خورد.

 

مدیریت بوک‌مارک‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا سایت‌های مورد علاقه‌ی خود را در پوشه‌های مختلف گروه‌بندی کنید. علاوه بر این می‌توانید از قابلیت گروه‌بندی خودکار بهره‌مند شوید و در صورت نیاز پس از حرکت نشانگر ماوس خود روی تصویر هریک از بوک‌مارک‌ها، علامت چک‌مارک به‌نمایش درآمده را فعال و بوک‌مارک مورد نظر را ویرایش کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر جستجوی عنوان و توضیحات کوتاه ذخیره شده در فهرست بوک‌مارک‌ها، محتوای این سایت‌ها را نیز جستجو کنید.

 

اما علیرغم امکانات مناسب در نسخه جدید مدیریت بوک مارک ها در گوگل کروم، گوگل تصمیم به حذف آن گرفت، زیرا کاربران از آن استفاده‌ی زیادی نداشتند و محبوبیت کمی داشت. در واقع کروم اینجای کار نتوانست، کاربران را راضی نگاه دارد. گوگل اعلام کرده کاربرانی که هنوز قصد استفاده از برنامه‌ی مدیریت بوک‌مارک را دارند، می‌توانند به صورت افزونه آن را در کروم نصب کنند. تیم کروم در تلاش است تا روشی مناسب و جایگزین برای این برنامه توسعه دهد.

طراحی این برنامه بر پایه طراحی فلت انجام شده بود و زیبایی آن از برنامه قبلی بهتر بود، اما پیچیدگی در استفاده از آن باعث شد تا کاربران نرم افزار قبلی را ترجیح دهند.

این شاید یک درس عملی خوب برای متخصصانی باشد که کار طراحی سایت انجام می دهند و نشان می دهد، زیبایی در کنار پیچیدگی کارآمد نخواهد بود و برنامه وبسایتی در عین طراحی زیبا، تعامل و سادگی می خواهد.

 

منبع: زومیت

ویرایش خبر: گراندسایت

کلمات کلیدی:
Contact Us